Dar z Huťské osady český fousek Bohemian wire-haired Pointing Griffon Barbu tcheque

Novinky - Dar z Huťské Osady - Český fousek

2019   |   2018   |   2017   |   2016   |   2015
2014   |   2013   |   2012   |   2011

 český fousek

Mezinárodní výstava psů v Nitře dne 28.11.2015

rozhodčí: Piotr Król (PL)
Eldorádo z Těšínovských buků – třída šampionů – V1, CAC, CACIB, BOB

Dne 22.11. se Eldorádo (Erik) stal otcem.

Fence Jesi u Klobásné se narodilo 9 štěňátek. Zůstalo jich 6 a takto barevně rozdělení: 2 fenky bělouše, 2 fenky hnědé, 2 pejskové hnědí. Přejeme jim do života hodně štěstíčka a ať ve zdraví rostou a prospívají.

11.11.2015 Náš Eldorádo z Těšínovských buků (Erik) se opět stane otcem.

Byla prokázána březost u feny Jesi u Klobásné. Štěňátka by se měla narodit koncem listopadu. Vážní zájemci o štěňátka mě mohou kontaktovat na moji e-mailovou adresu, nebo telefonicky.

Erik a Dar si užívají nádherné podzimní dny na chalupě v Jizerských horách.

 český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek

Dne 28.10.2015 se Darova dcera Jorika z Těšínovských buků zúčastnila povinné klubové zkoušky OLV (Ověření loveckých vlastností).

Jorika tuto zkoušku výborně zvládla a prospěla. Tím splnila poslední podmínku k uchovnění a po vyřízení dokumentů se z ní stává Chovná fena. K tomuto úspěchu patří velká gratulace.

Mezinárodní výstava psů DANUBE duo CACIB v Bratislavě ve dnech 24. – 25.10.2015

24.10. – rozhodčí: Pavel Navrátil
Eldorádo z Těšínovských buků – třída šampionů – V1, CAC, CACIB, BOB
25.10. – rozhodčí: Tatiana Urek
Eldorádo z Těšínovských buků – třída šampionů – V1, CAC, CACIB, BOB
Eldorádo tím splnil podmínky k získání titulu ´Slovenský grand šampión´.

 český fousek

K titulům Eldoráda byl doplněn diplom a titul ´Šampion ČMKU´.

Byl mu přidělen již v květnu.

Říjen 2015

Dne 13.10.2015 jsme byli s Eldorádem (Erikem) na rentgenu kyčlí u posudkového lékaře MVDr. Michala Čápa (Veterinární klinika Poděbradská, Praha 9). Nemáme to v rámci chovu povinné, ale chtěla jsem to mít, a také pro zahraniční zájemce o krytí. A výsledek je vynikající: negativní = no signs of HD ( A/A = 0/0). Pan doktor říkal, že na to, že je mu 5 let a má intenzivní pohyb, má krásné kyčelní klouby. Z výsledku jsem měla velkou radost.

Září 2015

V jižních Čechách na Memoriálu F. Housky se jako ´diváci ´sešli 2 synové našeho Eldoráda. A pěkně spolu řádili ve vodě tito 2 bratři, hnědáčci – Ontario z Těšínovských buků a Orient z Těšínovských buků. Bylo jim zde 4 a půl měsíce.

 český fousek český fousek český fousek
 český fousek český fousek český fousek

Našemu Eldorádovi z Těšínovských buků přišly z Belgie diplomy.

Byly mu přiznány tyto tituly:
Mezinárodní šampion krásy – CIB
Mezinárodní výstavní šampion - CIE

 český fousek
 český fousek

Mezinárodní výstava psů – Mladá Boleslav 29.8.2015

Dar se zúčastnil MVP v Mladé Boleslavi a dopadl skvěle. Získal ve třídě veteránů BOV, a opět se stal vítězem plemene a získal BOB. Darýsek vypadá pořád nádherně.
Rozhodčí: Petr Řehánek
Dar z Huťské osady – třída veteránů – V1, BOV, BOB
Tím splnil podmínky k získání titulu Český veterán šampion.

 český fousek
 český fousek

Dne 15.8.2015 se Darova dcera Jorika z Těšínovských buků zúčastnila Podzimních zkoušek ohařů (OMS Písek).

Dařilo se jí velmi dobře, získala 1. cenu (278 b.) a celkově skončila na krásném 4. místě. Gratulujeme!

Dne 1.8. se Jorika z Těšínovských buků zúčastnila Zkoušek z vodní práce ohařů (OMS Písek).

A patří jí velká gratulace, neboť ze 12 psů skončila na krásném 4. místě, v 1. ceně s počtem 92 bodů.

Národní výstava psů - Mladá Boleslav 18.7

Vynikající ´comeback´ Dara na českou výstavní scénu. 18.7. jsme se zúčastnili Národní výstavy psů v Mladé Boleslavi. Dar byl ve třídě veteránů. A přišlo něco úžasného – Dar získal titul BOB. A v odpoledních soutěžích přímo zářil. Získal první místo ve Velké národní ceně, druhé místo v soutěži Nejlepší veterán a BIG 2, kdy běžel o vítěze ohařů s nádherným a slavným irským setrem. Dar skončil výstavy před několika lety a tento návrat byl znamenitý.
Rozhodčí: Oldřich Nehyba
Dar z Huťské osady – třída veteránů – V1, BOV, BOB

Závěrečné soutěže:
Velká národní cena – rozhodčí: MVDr. F. Šimek – 1. místo
Nejlepší veterán – rozhodčí: P. Studeník – 2. místo
BIG – 7. skupina – rozhodčí: Ing. V. Vlasák – 2. místo – BIG 2

 český fousek
 český fousek

Světová výstava v Miláně – 11.6.2015

Necelý týden po Klubové výstavě jsme odjeli do Itálie, do Milána na Světovou výstavu psů. Eldorádo pokračoval se svými úspěchy a opět fantastický výsledek: stal se Světovým vítězem a získal BOB – vítěz plemene. Dar skončil ve třídě veteránů druhý za svým taťkou Borkem z Duškova dvora. Dcera Dara – Jorika z Těšínovských buků – získala titul Světový vítěz a BOS.
Rozhodčí: Gaboardi Luigi (It.)
Eldorádo z Těšínovských buků – třída vítězů – V1, CACIB, BOB, Světový vítěz
Dar z Huťské osady – třída veteránů – V2
Jorika z Těšínovských buků – třída vítězů – V1, CACIB, BOS, Světový vítěz

 český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek

Klubová výstava českých fousků – 6.6.2015 - Kolesa

Fantastický úspěch Eldoráda – stal se Klubovým vítězem a vyhrál celou Klubovou výstavu s titulem BOB. Dne 6. června jsem se zúčastnila s Eldorádem (ve třídě vítězů) a Darem (ve třídě veteránů) Klubové výstavy českých fousků v Kolesech u Pardubic. Bylo přihlášeno celkem 70 českých fousků. I přes velké horko, které bylo celý den, a i přes to, že to nebylo jednoduché zvládnout a předvádět oba psy, jsme měli obrovský úspěch. Dar se stal nejlepším veteránem výstavy s titulem BOV. A Erik (Eldorádo) získal CAC ve třídě vítězů. Potom získal titul Klubový vítěz pes a na závěr získal i titul vítěz plemene BOB. Nesmírně si tohoto vítězství vážím, je to fantastický úspěch. Dostali jsme mnoho pohárů a sponzorských darů. Opět přišla chvíle, jako se nám v minulosti již stalo, že se nám to i se psy skoro nevešlo do auta. Bylo to krásné vítězství a krásné chvíle, na které nikdy nezapomenu. Výstavy se zúčastnil také Darův syn – Ivanhoe z Těšínovských buků. Je to statný, velký pes, získal V3 a byl vybrán jako kandidát chovu.
Rozhodčí: Ing. J. Havlát, P. Hermann
Ivanhoe z Těšínovských buků – třída pracovní – V3, kandidát chovu
Eldorádo z Těšínovských buků – třída vítězů – V1, CAC, Klubový vítěz, BOB
Dar z Huťské osady – třída veteránů – V1, BOV

 český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek

červen 2015 - Štěňátka našeho Erika (Eldoráda) a zároveň i Darovi vnuci

 český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek

červen 2015 - Darovi vnuci a vnučky ve věku 12 dní.

Máma je Hessi od Vavřineckého rybníka a otec Vax z Těšínovských buků.

 český fousek český fousek český fousek
 český fousek český fousek český fousek

12.5.2015 Je to veliká ´úroda´ štěňátek po Darových potomcích v tomto roce.

Když to shrnu: 3 sestry (všechny Darovy dcery) – Haidy, Hassi, Hessi – od Vavřineckého rybníka – měly štěňata v roce 2015 v krátkém období po sobě (v březnu Haidy, v dubnu Hassi, v květnu Hessi). Další dcera Dara – Greta ze Staropleských luk – vrh v březnu 2015. A syn Dara – Eldorádo – se stává otcem v dubnu 2015. Je pro mě velmi radostné vidět, jak se Dar zapsal do chovu českého fouska u nás. Několik vnuků bude mít domov a svoje majitele mimo ČR – v Norsku, Německu, Dánsku a USA ( od Haidy a Hassi).

9.5.2015 Dar se stává opět dědečkem

Další radostná událost! Jeho dcera – Česká šampionka Hessi od Vavřineckého rybníka se dne 9.5.2015 stala poprvé mámou. Má 4 pejsky a 4 fenky. O Hessi jsem na tomto webu psala mnohokrát. Je to vynikající fena – krásný exteriér, výborně osrstěná, DKK kyčlí 0/0, výborná přátelská povaha, vrozené lovecké vlastnosti, vodařka milující rákosí. Přesto, že byla cvičena a na zkouškách předváděna začátečníkem bez zkušeností, vždy zkoušky absolvovala výborně a s uznáním ostatních. Otcem štěňat je pracovně mimořádně úspěšný pes Vax z Těšínovských buků, který se dostal až na nejtěžší soutěž ohařů u nás - Memoriál Karla Podhajského v roce 2010. Zde se umístil na skvělém druhém místě.

 český fousek český fousek český fousek

8.5.2015 Hessi od Vavřineckého rybníka

Dcera Dara – Hessi od Vavřineckého rybníka 1 den před porodem.

 český fousek český fousek český fousek český fousek český fousek

Dar a jeho syn Eldorádo (Erik) si užívají radovánek na sněhu ještě na 1. máje!

Na milované chalupě v Jizerských horách, kde se nejvíce vyběhají a vydovádí.

český fousek český fousek český fousek

26.4.2015 Radostná událost!

Náš Eldorádo ( Erik) se stává tátou a zároveň jeho otec Dar se stává opět dědečkem. Dne 26.4.2015 se hnědá fena, šampionka, klubová vítězka Cilka z Debce stává mámou a Erik tátou. Mají 5 pejsků a 4 fenky. Je to až neuvěřitelná náhoda, že přesně před 2 roky, také 26.4. se Cilka z Debce stala mámou. Ale tehdy, v roce 2013, byl otcem štěňat náš Dar. Z tohoto vrhu se narodila již uvedená velmi úspěšná Jorika z Těšínovských buků. Tak jako před 2 lety, tak i letos, všechna štěňátka jsou hnědáci. Štěňátka jsou silná, krásná. Je zde předpoklad vynikajícího exteriéru a vrozených loveckých vlastností. Zájemci o štěňátka nás mohou kontaktovat na těchto webových stránkách.

25.4.2015 - Velký úspěch Darovy dcery Joriky z Těšínovských buků.

Dne 25.4.2015 na Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích Jorika získala titul CAC, CACIB a vítěz plemene BOB. Jorika je velmi elegantní, ušlechtilá, hnědá fenka s krásným pohybem. K tomuto úspěchu jí patří velká gratulace.

19.4.2015 - Dar se stal opět dědečkem.

Dne 19.4.2015 se jeho dcera Hassi od Vavřineckého rybníka stala podruhé mámou. Má 3 pejsky a 6 fenek. Otcem štěňat je Don z Dočkalova dvora. Hassině ke štěňátkům moc gratulujeme.

03/2015 Nejúspěšnější výstavní český fousek

Náš Eldorádo z Těšínovských buků (Erik) se v klubové soutěži o Nejúspěšnějšího výstavního českého fouska za rok 2014 umístil na nádherném 1. místě. Hned za ním, na druhém místě, se umístila Darova dcera Jorika z Těšínovských buků. Máme z umístění a z výstavních úspěchů Darových potomků velkou radost.

03/2015 Setkání 3 Darových potomků v Třeboni.

Na fotografiích jsou – Eldorádo z Těšínovských buků (Erik), India z Těšínovských buků (zvaná Berry) a Hessi od Vavřineckého rybníka. K setkání došlo na velké louce u rybníka obklopeného rákosím. Hessi skoro celou dobu prohledávala rákosí, je to její nejoblíbenější činnost.

 český fousek český fousek český fousek český fousek
India z Těšínovských buků
 český fousek český fousek český fousek
zleva Eldorádo , India, Hessi / Hessi od Vavřineckého rybníka

03/2015 Další radostná událost a gratulace.

Dcera Dara – Haidy od Vavřineckého rybníka – se také stala poprvé maminkou. Dne 11.3.2015 se jí narodila štěňátka. Pečuje o 4 kluky a 3 holky. Jejich tátou je Don z Dočkalova dvora. Vážní zájemci o štěňátka mě mohou kontaktovat. Je zde předpoklad kombinace krásy a výkonu.

02/2015 Radostná událost.

Dcera Dara – Greta ze Staropleských luk – se koncem února 2015 stala poprvé maminkou. Pečuje o 3 kluky a jejich tátou je Gyrr od Vavřineckého rybníka. Gretce ke štěňátkům moc gratulujeme.

Dar si ještě užívá atmosféry vánočního stromečku.

 český fousek český fousek

3.1.2015 – Hanácká národní výstava psů – Brno

rozhodčí: Oldřich Nehyba
dcera Dara – Jorika z Těšínovských buků – mezitřída – V1, CAC. Jorika tím splnila podmínky k udělení titulu Český šampion. Velká gratulace.
dcera Dara – Greta ze Staropleských luk – třída otevřená – V1, CAC, NV, BOB. V závěrečných soutěžích (rozhodčí: MVDr. F. Šimek) získala Greta titul BIG 2. Je to veliký úspěch. Také zde Gretka splnila podmínky k udělení titulu Český šampion. Velká gratulace.

 český fousek
 český fousek
 český fousek

>> 2014

cernohubova.com - Eva Černohubová - focení výstav, focení psů, návrhy vizitek pro chovatele, grafika pro krycí psy, tvorba webů pro chovatelské stanice